Jak polubić historię?

{Podręczniki do historii dla klas 7 znajdują się w ofercie księgarni, dostarczają ciekawych inspiracji oraz rzetelnego przygotowania do egzaminu ośmioklasisty. Ten specyficzny przedmiot często spotyka się z dużym niezrozumieniem uczniów. Dzieci nie dostrzegają przydatności oraz wartości jakie wpłyną z nauki oraz doświadczania tej dziedziny. Do takiego stanu rzeczy, przyczyniają się także nauczyciele, którzy nauczają historii w staromodny sposób, nie wywołując w dzieciach dreszczyku emocji i pobudzenia ich wyobraźni. Odpowiednie umiejętności przedstawiania wydarzeń, zawartych w tym przedmiocie, można spowodować zaciekawienie a także dociekliwość uczniów.

Sposoby na dzielenie się wiedzą

W polskim programie nauczania brakuje obcowania z prawdziwymi dowodami historycznymi. Zastosowanie urozmaiceń pod postacią wyjazdów w ciekawe miejsca, zaświadczające o wydarzeniach z minionych lat, mogłyby spowodować prawdziwą fascynację a także chęć dowiedzenia się więcej na temat odwiedzanego miejsca. Dzięki takim zabiegom uczniowe dostrzegaliby wartość jaką sienie nauka historii. Ważnym zastosowaniem wiedzy historycznej jest także zapobieganie wielu różnym tragedią, które miały miejsce w przeszłości. Uczenie się na błędach jest domeną ludzkiego pojmowania świata. Przedstawienie takiej użyteczności wiedzy, mogło by zbudować pomost między nauczycielami a wynudzonymi dziećmi, odbierającymi naukę tego przedmiotu jako karę. 

Gdzie znaleźć pracę po historii?

Znany jest mit, który głosi, że po studiach historycznych ciężko jest znaleźć satysfakcjonującą pracę. Oprócz typowych kierunków zawodowych do mniej znanych należą takie możliwości jak praca w archiwach instytucji państwowych czy też prywatnych. Wykształcenie to daje także możliwość pracy w mediach, telewizji czy też prasie. Historycy cechują się swego rodzaju skrupulatnością i dokładnością, a cechy te są porządane w wielu ciekawych i dochodowych zawodach. Często też posiadaja umiejętności analizy danych, co daje perspektywę pracy w finansach oraz bankach.